VIGOUR tło

ODPŁYWY w linii INDIVIDUAL

Odpływy ścienne i liniowe z serii INDIVIDUAL

Tradycyjna kabina prysznicowa z brodzikiem powoli zostaje zastępowana przez komfortową kabinę z rynną odpływową, która wprowadza do łazienki atmosferę luksusu. Delikatny i designerski odpływ w żaden sposób nie zakłóca wystroju wnętrza, lecz doskonale komponuje się ze wszystkimi jego elementami. Dodatkową zaletą rynien odpływowych jest możliwość stworzenia spójnej aranżacji bez wyraźnego podziału na kabinę i pozostałą przestrzeń. Takie rozwiązanie pozwala więc optycznie powiększyć wnętrze i uczynić je bardziej nowoczesnym. Tego rodzaju odpływy są również bardziej bezpieczne, gdyż umożliwiają wyeliminowanie stopnia prowadzącego do brodzika, a tym samym powiększają przestrzeń kąpielową. W kolekcji VIGOUR individual znajdują się odpływy ścienne i liniowe, które można dopasować do każdej nowoczesnej łazienki.

Coś więcej niż prysznic

Prysznic bez brodzika to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Korzystanie z niego jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze, a czyszczenie nie stanowi większego problemu. Kabina prysznicowa walk-in, czyli taka, do której wchodzimy bezpośrednio z poziomu podłogi, zrewolucjonizowała świat pryszniców, sprawiając, że ta forma kąpieli stała się również popularna wśród miłośników wanien. Odpływ zamontowany w ścianie lub podłodze to także niezwykłe udogodnienie dla osób niepełnosprawnych, które do tej pory miały problemy z użytkowaniem brodzika.

Odpływ ścienny czy liniowy – który wybrać?

Montaż odpływu liniowego, umieszczanego bezpośrednio w podłodze, wymaga odpowiednich przygotowań, o które należy zadbać już podczas remontu. Aby zamontować odpływ liniowy, konieczne jest odpowiednie wyprofilowanie podłogi w celu uzyskania optymalnego nachylenia do poziomu podłoża (ok. 2%). Jeśli nie masz takiej możliwości, wcale nie musisz rezygnować z nowoczesnej kabiny walk-in. Wystarczy, że zamontujesz odpływ ścienny, który doskonale sprawdza się również w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym, gdzie nie należy ingerować w strukturę podłoża.