vigour

Mała łazienka w ciepłym drewnie

Mała łazienka w ciepłym drewnie
W niewielkich łazienkach często skupiamy się na funkcjonalności wnętrza tak bardzo, że zapominamy o możliwości wykończenia ich w naprawdę efektowny, nowoczesny sposób. Wszystko można zgrabnie połączyć, korzystając nawet z ciemniejszych kolorów i drewnianych okładzin. Jak to zrobić? Przedstawiamy w projekcie małej łazienki w drewnie!
 

Drewno czerń i szarość w małej łazience
W małych łazienkach najczęściej stosuje się jasne kolory, by optycznie powiększać przestrzeń. Jednak dzięki wykorzystaniu drewna, można osiągnąć inny pożądany efekt – przytulności pomieszczenia. Tutaj naturalny materiał wykorzystaliśmy w sporej ilości – cała ściana z umywalką oraz prostopadła do niej, z toaletą, zostały wyłożone drewnianymi panelami. Pod prysznicem zastosowaliśmy natomiast płytki w jaśniejszych i ciemniejszych odcieniach, które jednak również mają kolor i fakturę drewna. Całość uzupełniliśmy o czarne dodatki i ścianę z drzwiami wejściowymi, a także szarą posadzkę, tworząc kompozycję będącą kwintesencją nowoczesnej przytulności.
 

Pełna funkcjonalność niewielkiej łazienki
Ustawiona na podwieszonym blacie umywalka koresponduje okrągłym kształtem ze znajdującym się nad nią lustrem – tworzą więc duet dopasowany nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale i estetyki. Obok znajduje się ażurowy regał z metalu, który pięknie stapia się z drewnianą okładziną ścienną. Dalej powiesiliśmy na ścianie toaletę – wszystkie elementy montażowe zostały schowane w ścianie, podobnie jak spłuczka. Dostęp do niej zapewnia przycisk nad miską WC.
 

Dużo miejsca na prysznic – większy komfort użytkowy
Choć łazienka jest niewielka, wygospodarowaliśmy w niej sporo miejsca na strefę prysznicową. Oddzieliliśmy ją od reszty pomieszczenia za pomocą przezroczystej, niemal niewidocznej ścianki, tym samym zachowując otwartą formę wnętrza. Konstrukcja typu walk-in nie krępuje ruchów i nie ogranicza, więc taka przestrzeń jest doskonale wygodna dla wszystkich domowników – a do tego pięknie i nowocześnie się prezentuje!