Las na wyciągnięcie ręki w łazience

Las na wyciągnięcie ręki w łazience
36.79%
38.77%

Las na wyciągnięcie ręki w łazience

Mieszkając w mieście często nie mamy zbyt wiele okazji do kontaktu z naturą. A może warto by wprowadzić ją do swoich mieszkań? Z tego założenia wyszliśmy, projektując tę niezwykłą łazienkę z bujną „zieloną ścianą”. 

Ściana pokryta roślinnością

„Zielona ściana”, nazywana też często wertykalnym ogrodem, to sposób na wprowadzenie żywej roślinności do wnętrz. Ze względu na dużą wilgotność powietrza, takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w łazience. Ścienny ogród nie tylko tworzy ciekawy efekt aranżacyjny, ale i ma korzystny wpływ na nastrój domowników. To rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej się zrelaksować, zamieniając zwykłą kąpiel w wyjątkowe doświadczenie niczym z salonu SPA. Kontakt z naturą odpręża i pozwala pozbyć się negatywnych myśli, zaś samo obserwowanie zieleni to terapia dla zmęczonych oczu. 

Grafitowy minimalizm
Pokrytą roślinnością ścianę można wykorzystać w bardzo wielu aranżacjach. Tym razem postawiliśmy na oryginalny, nowoczesny wystrój z nutą abstrakcji. Pomieszczenie zostało podzielone na dwie strefy, oddzielone od siebie kolorami. Pierwsza została wykończona płytami z kamienia w ciemnym, grafitowym odcieniu. Znalazła się tu wisząca miska WC oraz otwarty prysznic typu „walk-in” z deszczownicą i odpływem liniowym w podłodze. 
 

Nuta abstrakcji w strefie kąpielowej
48.02%
16.62%
64.91%
44.00%

Nuta abstrakcji w strefie kąpielowej
Druga strefa tworzy kontrastowy efekt. Zarówno ściany, jak i podłogi, pokryto płytkami z kolorze kremowym – nie ma tu jednak mowy o minimalizmie! Są one bowiem pokryte nieregularnymi, wielokolorowymi plamkami, które wprowadzają do wnętrza element zabawy. To tu znajduje się wertykalny ogród, który efektownie komponuje się z jasną podłogą i ścianami. Nawiązują do niego takie elementy aranżacji, jak postument z wbudowaną umywalką oraz wysokie lustro w zielonej ramie. 
 

Domowe SPA z nowoczesną wanną
Domownicy, którzy od szybkiego prysznica wolą długą, relaksującą kąpiel, mogą odprężyć się w dużej, wolnostojącej wannie. Dzięki temu, że została ustawiona przy oknie, wpada tu sporo naturalnego światła. Zapewnia więc relaks i odprężenie nie tylko umysłowi, ale także zmęczonym od pracy oczom.