Przytulna i nowoczesna łazienka VIGOUR

Nowoczesna łazienka – prosta, ale przytulna

Minimalizm jest trendem łazienkowym, który został przyjęty bardzo ciepło przez użytkowników. Jednak dla wielu okazuje się on zbyt chłodny i mało przytulny. Jak zatem urządzić łazienkę, by nie była niepotrzebnie zagracona, a przy tym wzbudzała ciepłe, skłaniające do relaksu odczucia?

Subtelna, ciepła i przytulna aranżacja

Podobnie jak w wielu innych królujących w dzisiejszych czasach aranżacjach, i w tej postawiono na zasadę: im mniej, tym lepiej. Warto tutaj zwrócić uwagę chociażby na minimalistyczną konstrukcję kabiny, a właściwie ścianki prysznicowej. Takie rozwiązanie pozostawia w pomieszczeniu otwartą przestrzeń, która pozytywnie wpływa na odbiór całego otoczenia.

Z drugiej strony uwagę zwraca brak mebli – z wyjątkiem dużej szafki podumywalkowej i stołków/półek stojących w okolicy prysznica. Takie zestawienie nie zajmuje wiele miejsca, a zapewnia możliwość wygodnego korzystania z łazienki.

Elegancko i funkcjonalnie
W prezentowanym projekcie nie silono się na ekstrawagancję, choć nie brak w nim rozwiązań nowoczesnych i bardzo efektownych. Uwagę przyciągają zaokrąglone formy – czy to na ściance natryskowej, w postaci idealnie okrągłego zwierciadła, czy też umywalki nablatowej i ściennych kinkietów.

Elegancki, ale przytulny efekt buduje starannie dobrana kolorystyka. Jasne, imitujące beton płyty ścienne pasują do drobnej białej mozaiki na posadzce, którą na dodatek zdobi miękki, przyjemny w dotyku dywan – jego okrągły kształt perfekcyjnie uzupełnia cały koncept pomieszczenia.

Wanna wkomponowana we wnękę
W pomieszczeniu łazienkowym wnękę można zagospodarować na wiele sposobów – w tym projekcie pomyślano przede wszystkim o miłośnikach długich kąpieli w gorącej wodzie. Strefa kąpielowa jest bardzo prosta – armatura znajduje się na brzegach wanny, a kosmetyki i akcesoria umieszczone są na półeczce wkomponowanej w ścianę.

Taka konstrukcja wanny tworzy integralną całość z otoczeniem – na pierwszy rzut oka można jej wręcz nie zauważyć. Dzięki temu jednak na dość małej przestrzeni udało się stworzyć w pełni funkcjonalną i wygodną w użytku łazienkę dla całej rodziny.