Minimalizm w nowoczesnej odsłonie

Minimalizm 2.0

Miłośnicy minimalizmu mogą odetchnąć z ulgą. Wszystko wskazuje na to, że ten trend szybko nie wyjdzie z mody. W tym sezonie pojawia się jednak w nowej, nieco lżejszej i bardziej przytulnej odsłonie. Prostota kojarzy się teraz bardziej z przyjemnymi wnętrzami w duchu hygge niż z loftowymi, surowymi pomieszczeniami.
 

Klucz do aranżacji: czerń

W modnej minimalistycznej łazience czerń nie dominuje, a stanowi akcent, który dodaje charakteru i wyznacza ton aranżacji. Nie obawiaj się, że będzie prezentować się ponuro - w takim wydaniu ma w sobie więcej uroku i nowoczesnej przewrotności niż może Ci się z pozoru wydawać! Lampy, ramy lustra czy profile w kabinie prysznicowej tworzą ciekawą kompozycję, kojarzącą się z pracami artystów związanych z Bauhausem.

 

Czerń, drewno i marmur, czyli nowoczesność w duecie z naturą

Elementy w czarnym kolorze, ultraproste i oszczędne w formie, łączy się teraz z akcentami zaczerpniętymi wprost ze świata natury: marmurem czy z drewnem. Z jednej strony minimalistyczne czarne profile prysznicowe i nowoczesna armatura łazienkowa, a z drugiej - charakterystyczny rysunek marmurowych żyłek i smug oraz pełen uroku, naturalny układ słojów. Takie połączenie to przykład idealnej równowagi między naturą a nowoczesną geometrią.

 

Biała baza jako punkt wyjścia

Urządzając łazienkę, w której czerń wysuwa się na pierwszy plan, warto pomyśleć o bieli jako najlepszym kolorze na tło. Gładkie powierzchnie frontów szafek wystarczą, żeby aranżacja sprawiała wrażenie bardziej harmonijnej i eleganckiej. Przy okazji koniecznie zwróć uwagę na grę kontrastów: jasne płaszczyzny z połyskiem, a do tego detale w matowej wersji czerni? Dokładnie tak robi się najprostszy sposób największe wrażenie!