vigour

Łazienka w bloku – jak urządzić 4 m²?

Łazienka w bloku – jak urządzić 4 m²?

Jak urządzić małą łazienkę o metrażu 4 m², by była w pełni funkcjonalna, wyposażona we wszystkie niezbędne elementy, a przy tym elegancka i przestronna? Zdawałoby się to niemożliwe, jednak poniższy projekt przekonuje, że można to zrobić w łatwy sposób.

Tylko to, co niezbędne

W małych łazienkach ważna jest sztuka kompromisu. Aby na 4 m² stworzyć wygodną strefę toaletową, umywalkową oraz kąpielową, konieczne było sięganie po kompaktowe rozwiązania. To właśnie minimalizm wyposażenia pozwolił wykreować przestrzeń na miarę potrzeb.
Umywalka wpuszczona została w nieco szerszy blat, tworzący z szafką strefę do przechowywania. Nad nią znalazło się lustro wkomponowane w półkę z dodatkowym miejscem na kosmetyki i akcesoria. Wisząca miska WC umieszczona została tuż obok kabiny prysznicowej – obudowa spłuczki i stelażu stworzyła kolejną półkę, a te w małych łazienkach są na wagę złota. Warto również zwrócić uwagę na pawlacze, czyli wbudowane w ścianę schowki, stanowiące sprytną przestrzeń do przechowywania.

Prysznic o eterycznym designie

Jak sprawić, by duży prysznic zajął niewiele miejsca w łazience – przynajmniej wizualnie? Odpowiedzią na to jest konstrukcja kabiny niemal w całości wykonana z przejrzystego szkła. Na pierwszy rzut oka pozostaje niewidoczna, a zatem nieco otwiera aranżację małej łazienki.
Pod prysznicem znajdziesz wszystko, czego potrzeba do wygodnych kąpieli. Oprócz standardowego zestawu natryskowego zastosowano tu także deszczownicę – idealną do relaksowania się po ciężkim dniu.
 

Sprytnie dobrana kolorystyka

W małych łazienkach nie bez znaczenia są również stosowane kolory – te mogą bowiem przytłoczyć wnętrze lub wizualnie je powiększyć. W tym przypadku zadbano o to, by osiągnięty został ten drugi efekt.
Białe, podłużne płytki ceramiczne zdominowały niemal całe otoczenie. W nadawaniu otoczeniu jasnego charakteru wtóruje im jasnoszara posadzka, a drewniane dodatki sprawiają, że cała aranżacja zyskuje nowoczesny sznyt, jednak w ciepłym wydaniu. Osiągnięty efekt jest zdumiewający – na tak małej przestrzeni udało się stworzyć łazienkę na miarę XXI wieku!